80 درصد اجاق گازهای خارجی بازار تقلبی است

به گزارش وبلاگ پسر خوب، خبرنگاران: از 15 برند مشهور اجاق گازهای خارجی موجود در بازار کشور، فقط 3 برند سازنده کمپانی اصلی است و مابقی تولیدات تقلبی چین بوده و یا به صورت زیرپله ای در داخل کشورو با برند شرکت های مطرح دنیا ساخته می گردد.

80 درصد اجاق گازهای خارجی بازار تقلبی است

به گزارش وبلاگ پسر خوب، نوید ایزدپناه مدیرعامل شرکت استیل البرز با اشاره به اینکه 80 درصد اجاق گازهای خارجی موجود دربازار تقلبی است و از قطعات فراورینمایندگان اصلی در آنها استفاده نمی گردد ،گفت: از 15 برند مشهور اجاق گازهای خارجی موجود در بازارکشور ، فقط 3 برند سازنده کمپانی اصلی است و مابقی فراوریات تقلبی چین بوده و یا به صورت زیرپله ای در داخل کشورو با برند شرکت های مطرح دنیا ساخته می گردد.

عضو انجمن لوازم خانگی ایران ،با تاکید بر اینکه این محصولات یا گارانتی و خدمات پس از فروش ندارند و یا گارانتی تقلبی از طرف فروشگاه ها برای آنها صادر می گردد ، اضافه کرد:بر اساس قانون استاندارد، محصولات خارجی در داخل کشور مشمول استاندارد اجباری نبوده و همین ضعف قانونی باعث شده سواستفاده نمایندگان به فراوری زیر پله ای محصولات تقلبی با برند شرکت های مطرح دنیای اقدام و به این ترتیب از قانون استاندارد اجباری فرار نمایند ویا واردنمایندگان غیرقانونی ،محصولات تقلبی چینی را بدون اخذ استاندارد ملی در بازار توزیع نمایند.

ایزدپناه همچنین با اشاره به اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی و میزان تاثیرپذیری صنعت لوازم خانگی از این قانون گفت: 60 درصد قیمت لوازم خانگی فراوری داخل وابسته به قیمت دلار است ، 25 درصد مربوط به نیروی انسانی و 15 درصد متاثر از قیمت انرژی ، لذا افزایش قیمت حامل های انرژی تاثیر چندانی بر قیمت لوازم خانگی نخواهد داشت .

وی حجم فراوری سالانه شرکت استیل البرز را یک میلیون و 500 هزار محصول بیان کرد و گفت: هدف این شرکت رشد 20 تا 30 درصدی فروش سالانه است .

ایزدپناه با اشاره به محصول جدید هودهای اینورتر با مصرف برق کمتر، صدای پایین تر و سرعت قبل تنظیم 7 تا 8 دورفراوری این شرکت ، گفت: استیل البرز اولین فراورینماینده سینک های شیشه ای در دنیا است که پیروز به اخذ لیسانس اختراع از انگلیس شده و توانسته با باز گذاشتن این لیسانس و اجازه فراوری به شرکت های اروپایی از 4 سال گذشته تاکنون فرهنگ استفاده از سینک های شیشه ای را در دنیا گسترش دهد.

وی همچنین با تاکید مجدد بر اینکه بزرگترین مشکل این صنعت، وجود کالاهای تقلبی در بازار است ، گفت:تمام قطعات اجاق گازهای استیل البرز فراوری 2کارخانه بزرگ قطعه سازی ایتالیا Sabaf و Defendi است و هیچ اجاق گاز دیگری در بازار کشور وجود ندارد که تمام قطعات آن متعلق به این 2 کمپانی بین المللی باشد.

منبع: تسنیم

به "80 درصد اجاق گازهای خارجی بازار تقلبی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "80 درصد اجاق گازهای خارجی بازار تقلبی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید