مک کین: ترامپ با گواهی پزشکی از جنگ فرار نموده بود

به گزارش وبلاگ پسر خوب، سناتور جان مک کین در گفتگویی درباره جنگ ویتنام به کوشش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای حاضر نشدن در جنگ ویتنام اشاره نمود و گفت: وی با گواهی پزشکی از رفتن به جنگ امتناع کرد.

مک کین: ترامپ با گواهی پزشکی از جنگ فرار نموده بود

به گزارش پایگاه اینترنتی سی ان ان، ترامپ که در جوانی در آموزشگاه نظامی خصوصی نیویورک حضور یافته بود، پنج بار گواهی پزشکی در خلال جنگ ویتنام دریافت نموده بود از جمله گواهی پزشکی که زائده ای را در استخوان پای وی تشخیص داده بود.

ترامپ و مک کین از زمانی که رئیس جمهور بازرگان آمریکایی در تبلیغاتش در سال 2016، خدمت نظامی این سناتور جمهوری خواه از ایالت آریزونا را به سخره گرفته بود، به جنگ لفظی مبادرت کردند. ترامپ در موارد متعدد مدعی شده بود مک کین قهرمان جنگی نبوده است چرا که در خلال جنگ ویتنام اسیر شده است.

ترامپ از عذرخواهی بابت این اظهاراتش خودداری کرد و اختلاف این دو نفر به دولت وی کشیده شد جایی که مک کین به یکی از منتقدان سرسخت ترامپ در کنگره تبدیل شده است.

سناتور مک کین در مصاحبهیی با شبکه تلویزیونی سی اسپن در مصاحبه ای درباره جنگ ویتنام گفت: یکی از ابعاد این مناقشه که من هرگز نمی پذیرم این است که ما قشری کم درآمد و قشری پردرآمد داریم که به دنبال پزشکی می گردند تا به آن ها بگوید زائده استخوانی داری. این کاملا غلط است. اگر ما از هر آمریکایی بخواهیم خدمت کند، همه باید خدمت نمایند.

مک کین هیچ اشاره مستقیمی به ترامپ در این مصاحبه نکرد، اما گواهی پزشکی رئیس جمهور به سبب زائده استخوانی کاملا تعیین است و خانواده رئیس جمهور آمریکا در آن موقع جزء اقشار مرفه جامعه بوده اند.

ترامپ در سال 2016 به نیویورک تایمز گفته بود پزشکی به وی گواهی بسیار مستدلی درباره پاشنه پایش داده بود و باگذشت زمان این مشکل رفع شد.

مک کین در این مصاحبه گفت: از جمله درس هایی که از جنگ ویتنام گرفته است این است، آمریکا باید راهبرد و توانمندی برای پیروزی قبل از ورود به یک مناقشه داشته باشد.

مک کین پنج سال به عنوان زندانی جنگی در جنگ ویتنام بوده و به رغم آنکه فرزند یک دریاسالار آمریکایی بود، از استفاده از موقعیت پدر خود برای آزادی خودداری نموده است.

منبع: انتخاب

به "مک کین: ترامپ با گواهی پزشکی از جنگ فرار نموده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مک کین: ترامپ با گواهی پزشکی از جنگ فرار نموده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید