منفی بودن تست کرونای افراد به معنای ناقل نبودن آنان نیست

به گزارش وبلاگ پسر خوب، ایرنا/ رییس دانشکده پزشکی زنجان گفت: منفی بودن تست کرونای افراد به معنای ناقل نبودن آنان نیست، بلکه بر ممکن است فرد بر اساس علائم بالینی و شواهد آزمایشگاهی دیگر، مبتلا به کرونا باشد و باید به طور جدی نکات بهداشتی و آداب تنفسی را رعایت کند.

منفی بودن تست کرونای افراد به معنای ناقل نبودن آنان نیست

دکتر ایوب پزشکی افزود: به طور قطعی بیش از 99 درصد افراد مشکوک به کرونا، بستری می شوند و به لحاظ بالینی، سی تی اسکن و آزمایشگاهی مورد آنالیز قرار می گیرند.

وی افزود: افرادی که تست کرونای آنان مثبت بوده، یعنی اینکه در مخاط این افراد، ویروس بیشتری وجود دارد و به جهت اینکه محل نمونه برداری مخاط ته حلق فرد است، باید این کار به نحو صحیح انجام بگیرد که خوشبختانه این آزمایش در استان زنجان نیز انجام می شود.

این نفرولوژیست ادامه داد: در اپیدمی این بیماری 2 ماموریت ویژه وجود دارد اولین مورد آن به مردم باز می شود که با رعایت موارد بهداشتی و فرهنگسازی می توانند یاری حال متولیان بهداشتی باشند و این در واقع به قطع زنجیره بیماری منتهی می شود.

این مسؤول ادامه داد: ماموریت دوم هم مربوط به تیم درمان و دانشگاه علوم پزشکی است که در این خصوص، تخت های بیمارستانی کافی پیش بینی شده که از این تخت ها در حد توان و وسع استفاده خواهد شد، که در جهت درمان مبتلایان کوشش های لازم انجام می گیرد.

وی گفت: بیماران قطعی کرونا بستری و تحت مراقبت های لازم قرار می گیرند و اگر نیاز بود نقاهتگاه های مجهز برای درمان آنان پس از بهبودی در نظر گرفته شده که در وهله نخست قرنطینه در منزل بهترین انتخاب است.

پزشکی افزود: در صورتی که امکانات لازم در دسترس نباشد، اقامتگاه های موقتی به همین منظور در نظر گرفته شده که بیماران با سپری کردن دوره انتقال ویروس به سطح جامعه و خانواده برمی گردند، بدون اینکه خطر انتقال بیماری، به دیگران وجود داشته باشد.

رییس دانشکده پزشکی زنجان با بیان اینکه از مزایای نقاهتگاه ها این است که می توان عملکرد مثبتی را داشت، اظهار داشت: در نقاهتگاه حداقل امکانات کفایت می نماید و دیگر نیاز به امکانات بیمارستانی وجود ندارد که با این کار همه بیماران هدف می توانند در سلامتی کامل به زندگی عادی و جامعه بازگردند.

وی به هم استانی ها توصیه کرد، با توجه به بیماری کرونا، از صله ارحام و ملاقات بزرگان، دوستان و آشنایان اجتناب نمایند و تا این بیماری در کشورمان کنترل شود.

بر اساس بروشورهای آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کرونا خانواده بزرگی از ویروس هاست که هفتمین رده جدید آن در شهر ووهان چین پیدا شد؛ علایم ابتلا به این ویروس شامل تب، سرفه، کوتاهی تنفس، علایم گوارش و در موراد شدید، عفونت ریه (پنومونی)، سندرم تنفسی حاد شدید و نارسایی کلیه است.

انتقال این ویروس به صورت فرد به فرد امکان پذیر و راه های احتمالی انتقال آن به وسیله انتشار از راه هوا، تماس نزدیک با انسان مبتلا و دست زدن به وسایل آلوده میسر است.

بر این مبنا اطلاعات فعلی راه های انتقال کرونا به وسیله تماس دست آلوده به ترشحات تنفسی، چشم، بینی و دهان، از راه قطره های تنفسی (عطسه، سرفه و صحبت کردن چهره به چهره به مدت طولانی) است بنابراین شست وشوی مکرر دست ها بسیار توصیه می شود.

منبع: همگردی

به "منفی بودن تست کرونای افراد به معنای ناقل نبودن آنان نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منفی بودن تست کرونای افراد به معنای ناقل نبودن آنان نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید