مقابله آمریکا برای عبور از پاندمی کرونا

به گزارش وبلاگ پسر خوب، خبرنگاران: از محتوای بسته حمایتی پیشنهادی جزئیات زیادی فاش نشده است؛ تنها گفته می گردد که قرار است هر نفر از مالیات دهندگان چکی به مبلغ بالای 1200 دلار دریافت کند. افزون بر این به هر کودک 500 دلار پرداخت می گردد. تنها برای همین موارد، طبق برآورد وزارت دارایی آمریکا، به حدود 500 میلیارد دلار بودجه احتیاج است. دولت آمریکا میخواهد با این بسته حمایتی به کمک بنگاه های متوسط و کوچک برود. ا

مقابله آمریکا برای عبور از پاندمی کرونا

نسیم ربانی، به گزارش وبلاگ پسر خوب، فزون بر این دولت میخواهد بنیه مالی نظام پزشکی و بیمه بیکاری سراسری را تقویت کند.

تیموتی تیلور: استاد مدعو اقتصاد

گرایش کاری: اقتصاد کلان و آموزش

مکتب فکری: نئوکینزین

ترامپ روز آدینه (20 مارس) تأیید نموده بود که به زودی پرداخت یارانه نقدی به شهروندان آمریکایی آغاز خواهد شد. به این ترتیب ترامپ کوشش می نماید، برخلاف اعتقاد مخالفان، به حکومت خود وجهه ای اجتماعی ببخشد، چیزی که کمتر کسی از او انتظار داشته است. هنوز نمی توان از ابعاد پیامدهای منفی گسترش پاندمی کرونا ارزیابی روشنی ارائه داد، اما به نظر کارشناسان در آمریکا مثل سایر نقاط دنیا کساد و رکود فدرال رزرو آمریکا با هدف حمایت از اقتصاد این کشور در برابر پیامدهای مالی ویروس کرونا و همچنین کاهش آسیب پذیری کسب و کارهای کوچک و متوسط، 2300 میلیارد دلار نقدینگی به بازارها تزریق خواهد نمود. از این مبلغ، 500 میلیارد دلار صرف ارائه وام به دولت های محلی، شهرداری ها و خرید اوراق قرضه شرکت های دولتی خواهد شد. بانک مرکزی آمریکا همچنین با هدف حمایت از بخش خصوصی اعلام نموده است در قالب برنامه مین استریت حدود 600 میلیارد دلار از اوراق بدهی شرکت ها را خریداری خواهد نمود. سخنگوی مجلس آمریکا می گوید: در طول مذاکرات، در موارد اصلی به توافق رسیده ایم. مذاکراتی برای اجرای بسته یاری 450 میلیارد دلاری، به شرکت ها و بیمارستان های آمریکا در کنگره این کشور انجام شد.

نانسی پلوسی، سخنگوی اکثریت مجلس آمریکا می گوید: طرف های مذاکره توانستند روی اصول بسته یاری مالی، به توافق برسند و قرار است نمایندگان سنای آمریکا امروز در این زمینه مذاکراتی انجام دهند.

بیش از یک هفته است که نمایندگان جمهوری خواه و دموکرات، در کنگره این کشور، در حال مذاکره برای اجرای چهارمین دور بسته محرک مالی برای یاری به شرکت ها و موسساتی که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیدند، هستند.

پلوسی طی مصاحبه ای گفت: نمایندگان جمهوری خواه و دموکرات هنوز در حال مذاکره درباره جزئیات این بسته محرک مالی هستند. وی تاکید نمود: من نسبت به این مذاکرات خیلی خوشبین هستم و امیدوارم به سرعت به یک توافق جامع برسیم.

پلوسی ادامه داد: به اعتقاد من ما توانسته ایم روی موضوعات اصلی درباره قانونمند کردن اجرای این طرح به توافق برسیم که خیلی خوب است. حالا در حال آنالیز جزئیات آن هستیم. این نگاه وجود داشت که دو طرف به طور کامل درباره این بسته محرک مالی به توافق خواهند رسید، اما اختلافات موجود بین جمهوری خواستار و نمایندگان دموکرات از حصول توافق در جلسه دوشنبه شب کنگره، جلوگیری کرد.

منبع: اقتصادنیوز

به "مقابله آمریکا برای عبور از پاندمی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابله آمریکا برای عبور از پاندمی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید