صادرات تره بار در مرز مهران با مشکلاتی روبرو است

به گزارش وبلاگ پسر خوب و به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، حشمت الله عسگری در نشست کارگروه صادرات غیرنفتی استان اظهار کرد: ایجاد پایانه صادراتی محصولات کشاورزی و احداث مراکز نگهداری به ویژه سردخانه در مرز مهران با توجه ظرفیت های تجاری این محصولات ضروری به نظر می رسد که می توان از ظرفیت افراد علاقه مند برای سرمایه گذاری در این پایانه بهره برد.

صادرات تره بار در مرز مهران با مشکلاتی روبرو است

معاون امور مالی و توسعه منطقه ای استانداری ایلام خواهان راه اندازی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در مرز بین المللی مهران شد و گفت: مدیران دستگاه های اجرایی باید با کوشش مضاعف زمینه تسریع در فرایند صادرات کالا را فراهم نمایند.

حشمت الله عسگری بیان نمود: صادرات تره بار در مرز مهران هم اکنون با مشکلاتی روبرو است و بسیاری از محموله ها با توجه به توقف چند روزه و موانع ایجاد شده از سوی طرف عراقی در معرض فساد قرار می گیرند.

وی اضافه نمود: صادرنمایندگان ایرانی به منظور جلوگیری از نابودی محصولات آن را با نصف و حتی یک سوم قیمت واقعی به فروش می رساند که سازمان جهاد کشاورزی باید ضمن آسیب شناسی دلایل این امر، راهکارهای مقابله با آن را نیز اتخاذ کند.

معاون استاندار ایلام ادامه داد: احداث غرفه عرضه سوغات در این مرز را از مواردی ذکر کرد که باید سازمان صنعت، معدن و تجارت مشوق های لازم را برای جذب سرمایه گذاران در این حوزه فراهم کند.

وی یادآور شد: امکان تردد خودروهای عراقی در داخل استان و کشور فراهم شده که سازمان میراث فرهنگی باید از این مزیت برای رونق گردشگری و توریستم در منطقه استفاده بهینه کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "صادرات تره بار در مرز مهران با مشکلاتی روبرو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات تره بار در مرز مهران با مشکلاتی روبرو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید