شهری که 7 برابر جمعیت اش گردشگر دارد

به گزارش وبلاگ پسر خوب، جمعیت شهر پاریس با احتساب گردشگرانی که در طول سال به آن سفر می کنند با افزایش 704 درصدی همراه می شود.

شهری که 7 برابر جمعیت اش گردشگر دارد

به گزارش وبلاگ پسر خوب به نقل از تراول دیلی نیوز، گردشگران در تابستان که فصل اوج گردشگری در کشورهای مختلف است، به سمت مناطق مورد نظر خود سفر می کنند، اما معروف ترین مقاصد گردشگری در طول سال هرکدام پذیرای چه تعداد گردشگر هستند؟

با مقایسه جمعیت شهرهای مهم گردشگری جهان و شمار گردشگرانی که هر سال به این مقاصد سفر می کنند، می توان دریافت جمعیت این شهرها در طول سال چقدر افزایش می یابد.

پاریس در میان شهرهای مختلف جهان پذیرای بیشترین گردشگر است و سالانه 18 میلیون توریست را میزبانی می کند، این در حالیست که جمعیت ساکنین اصلی پایتخت فرانسه تنها 2/2 میلیون نفر است و بنابراین تعداد توریست ها 704 درصد (بیش از 7 برابر) بیشتر از جمعیت آن است.

پس از پاریس، شهر کوالالامپور پایتخت مالزی واقع شده است که سالانه پذیرای گردشگرانی است که 595 درصد بیشتز از جمعیت خودش هستند؛ پس از آن دوبی با 459 درصد، میلان با 459 و بارسلونا با 411 درصد افزایش جمعیت بر اثر هجوم سالانه گردشگران رو به رو هستند.

اما شهر بانکوک در تایلند با جمعیت 8.3 میلیون نفر، سالانه پذیرای 21.5 میلیون گردشگر بین المللی است تا پربازدیدترین شهر جهان نام گیرد. لندن نیز با جمعیت 8.7 میلیون نفری سالانه از 19.9 میلیون گردشگر میزبانی می کند. پس از بانکوک و لندن، پاریس (2.2 میلیون جمعیت) با 18 میلیون گردشگر، دوبی (2.7 میلیون جمعیت) با 15.3 میلیون گردشگرو نیویورک (8.5 میلیون جمعیت) با 12.8 میلیون توریست، پربازدیدترین شهرهای جهان هستند.

افزایش بیش از حد شمار گردشگران در مقایسه با جمعیت بومی، در برخی شهرها مسائل فراوانی ایجاد کرده که از آن جمله می توان به ونیز و بارسلون اشاره کرد که موجی از ناراحتی را در میان ساکنین آنها به دلیل هجوم گردشگران ایجاد کرده و مقامات شهری را با اتخاذ تصمیماتی در جهت کنترل گردشگری سوق داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شهری که 7 برابر جمعیت اش گردشگر دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهری که 7 برابر جمعیت اش گردشگر دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید