روایت کارگردان ایرانی تئاتر از قرنطینه در ایتالیا

به گزارش وبلاگ پسر خوب، علی شمس نمایشنامه نویس و کارگردان ایرانی تئاتر که برای انجام امور تحصیلی و کاری خود به ایتالیا سفر نموده بود، این روز ها در شرایط قرنطینه شهر رُم گرفتار شده است.

روایت کارگردان ایرانی تئاتر از قرنطینه در ایتالیا

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ پسر خوب، علی شمس نمایشنامه نویس و کارگردان جوان تئاتر ایران که این روز ها به همراه همسر خود به دلیل قرنطینه کشور ایتالیا برای جلوگیری از شیوع کرونا در شهر رُم ماندنی شده، درباره شرایط و شرایط خود گفت: برای انجام امور اداری مربوط به تأیید مدرک تحصیلی و همچنین تبادل نظر با 2 کمپانی تئاتر ایتالیا برای یک هفته به این کشور سفر کردم که به دلیل شیوع ویروس کرونا و شرایط قرنطینه بیش از 3 هفته است که در این کشور ماندنی شده ام.

وی توضیح داد: گرفتار این شرایط شده ام و هیچ چشم اندازی برای برگشت ندارم و دچار یک رخوت بِکِتی شده ام. نخست وزیر ایتالیا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا شرایط قرنطینه بیان کرد، زیرا مردم در این کشور عمیقاً شیوع ویروس کرونا را جدی نمی گرفتند و این مدتی که قرنطینه اعلام شده شرایط کنترل شیوع کرونا بهتر شده است.

شمس در حالی که به همراه همسر خود در یک هتل کوچک به سر می برد، اظهار کرد: کشور های مختلف با هواپیما شهروندان خود را از ایتالیا خارج می نمایند، ولی متأسفانه ایرانی های حاضر در ایتالیا که تعدادشان هم کم نیست و قصد بازگشت به ایران را داشتند در فرودگاه یا شهر های مختلف گرفتار این محدودیت شده اند. من هم مانند بسیاری دیگر از ایرانی هایی که برای انجام امور کاری به ایتالیا سفر نموده بودند، با پول و وسایل محدود برای یک هفته به ایتالیا آمده بودم.

برنده جایزه بهترین نمایشنامه مسابقه بین الملل سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، درباره اقدامات فضا های فرهنگی و هنری کشور ایتالیا برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، یادآور شد: حدود 2 هفته پیش و قبل از جدی تر شدن شیوع ویروس کرونا، سالن ها و گالری ها در اروپا تعطیل شدند که تعطیلی از سالن تئاتر پیکولو در میلان ایتالیا آغاز شد.

وی اضافه کرد: مراکز فرهنگی و هنری مانند اتفاقی که در ایران افتاد خیلی مسئولانه تر از هر نهاد دیگری عمل کردند و با وجود ضرری که متوجه آن ها می شد، به سهم خود از انتشار ویروس کرونا ممانعت کردند. با توجه به گسترش ویروس کرونا در اروپا، تئاتر های بزرگی، چون اپرای پاریس و تئاتر بارسلون تعطیل شده اند.

کارگردان نمایش های شبی از شب های تهران مسافری و داستان های میان رودان، تأکید کرد: با توجه به اینکه ویروس کرونا در دنیا در حال گسترش است، در آینده بسیار نزدیک دنیا گرفتار یک رخوت فرهنگی و هنری خواهد شد.

شمس در خاتمه سخنان خود درباره شرایط شهر رُم در شرایط قرنطینه، شرح داد: شهر رُم طی 70 سال گذشته اینقدر خلوت دیده نشده است. شهر رُم بعد از اشغال آن توسط متفقین در جنگ دنیای دوم، حدود 70 سال یکی از شلوغ ترین شهر های دنیا به لحاظ گردشگر و جمعیت بوده است و حالا برای اولین بار بعد از 70 سال این شهر یک خودانزوایی را پیش گرفته و تعطیل شده است، زیرا ساکنان آن پیش تر عمیقاً شیوع ویروس کرونا را جدی نمی گرفتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روایت کارگردان ایرانی تئاتر از قرنطینه در ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت کارگردان ایرانی تئاتر از قرنطینه در ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید