درخواست ترامپ از سنا برای پذیرش عضویت مقدونیه شمالی در ناتو

به گزارش وبلاگ پسر خوب، رئیس جمهور آمریکا ضمن موافقت با عضویت مقدونیه شمالی به سازمان ناتو از مجلس سنا خواسته است تا پروتکل مربوط به ورود این کشور به ناتو را تصویب کند.

درخواست ترامپ از سنا برای پذیرش عضویت مقدونیه شمالی در ناتو

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ پسر خوب به نقل از اسپوتنیک، کاخ سفید با انتشار بیانیه ای خاطرنشان کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با عضویت مقدونیه شمالی به ناتو به عنوان سی امین عضو موافقت نموده و پروتکل مربوط به تایید ورود این کشور را برای مجلس سنا ارسال نموده تا سناتورها آن را تصویب نمایند.

این گزارش حاکی است، کی بایلی هاچیسون فرستاده آمریکا در سازمان ناتو نیز در این باره گفت: ایالات متحده انتظار دارد که مقدونیه شمالی در پاییز 2019 میلادی رسما به عضویت سازمان ناتو درآید.

در ماه ژوئن بود که دولت زوران زائف و دولت یونان به توافق نهایی بر سر تغییر نام مقدونیه دست یافتند تا زمینه لازم برای پیوستن مقدونیه شمالی به سازمان ناتو فراهم گردد.

علی رغم آنکه اکثر مردم مقدونیه در همه پرسی 30 سپتامبر 2018 با این توافقنامه مخالفت کردند و نارضایتی خود را نسبت به پیوستن این کشور به ناتو و اتحادیه اروپا اعلام نمودند ولی مجلس مقدونیه اوایل ژانویه 2019 اصلاحات قانون اساسی را تصویب نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "درخواست ترامپ از سنا برای پذیرش عضویت مقدونیه شمالی در ناتو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ترامپ از سنا برای پذیرش عضویت مقدونیه شمالی در ناتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید