جشنواره کرمانشاه، پایتخت نوروز ایران شروع شد، اهدای تندیس جشنواره به دکتر مونسان

به گزارش وبلاگ پسر خوب، با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور جشنواره کرمانشاه، پایتخت نوروز ایران از امروز سوم فروردین در محوطه تاریخی تاقبستان کرمانشاه برگزار گردید.

جشنواره کرمانشاه، پایتخت نوروز ایران شروع شد، اهدای تندیس جشنواره به دکتر مونسان

به گزارش وبلاگ پسر خوب به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، جشنواره کرمانشاه پایتخت نوروز ایران با حضور معاون ریاست جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی و شرکت پرشور آحاد مردم و نیز مسئولان ارشد استان در محوطه باستانی تاق بستان آغاز شد.

همچنین در این مراسم تندیس اولین جشنواره ملی کرمانشاه پایتخت نوروز ایران به دکتر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اعطا شد.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه امروز شنبه در آغاز مراسم افتتاحیه جشنواره کرمانشاه پایتخت آیین های ملی نوروز ایران که در محوطه فرهنگی تاریخی تاق بستان کرمانشاه برگزار گردید، با تقدیر از بانی برگزاری این جشنواره، ابراز امیدواری کرد این جشنواره شادی برای مردم این دیار به ارمغان آورد.

وی در ادامه با اشاره به همبستگی و یاری فروان مردم ایران به زلزله زدگان استان کرمانشاه، از مردم تشکر و قدردانی کرد و ابراز امیدواری کرد در سال 98 بتوانند بخشی از زحمات و رنج مردم زلزله زده استان را تسکین دهد.

بازوند در خاتمه از معاون رئیس جمهوری و رئیس میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور و مسئولان صدا و سیما برای برگزاری این جشنواره در استان کرمانشاه تقدیر کرد.

این جشنواره، به صورت مشترک در قالب تفاهم نامه ای بین استانداری، اداره کل میراث فرهنگی و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری کرمانشاه با هشت کمیته تخصصی در حال برگزاری است.

امید قادری مدیر کل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: این کمیته ها از چند ماه پیش کار خود را آغاز نموده اند و مقدمات این کار فرهنگی را در کرمانشاه رقم زده اند.

وی درباره اهداف جشنواره نیز گفت: کرمانشاه شهری است که یکی از اصلی ترین ارکان و نماد اصلی توسعه در آن گردشگری تعریف شده است. به همین خاطر روند این جشنواره بر پایه گردشگری طرح ریزی شده است و ما میزبان استان های دیگر کشور هستیم.

قادری با بیان اینکه 15 گروه ملی شناسنامه دار و دارای مجوز، برای شرکت در جشنواره معرفی شده اند، اضافه نمود: گروه های شرکت نماینده سوم تا دهم نوروز 98 هر روز بین 12 تا 15 برنامه هنری را در پارک کوهستان، پارک شرقی، محوطه تاریخی تاق بستان، محوطه تاریخی بیستون، پارک لاله، پارک امام علی، باغ گلها، پارک شاهد و... اجرا می نمایند.

وی گفت: گروه های شرکت نماینده، نمایش هایی از فرهنگ و رسوم چهار گوشه ایران از آذربایجان، خراسان و خوزستان تا سیستان، بوشهر و دیگر شهر های ایران را به نمایش خواهند گذاشت.

این مقام مسئول همچنین گفت: در اختتامیه جشنواره با رای داوران از میان گروه های شرکت نماینده، سه گروه برتر تجلیل شده و به ترتیب به گروه های اول تا سوم مبالغ 30، 20 و 15 میلیون تومان به عنون جایزه پرداخت می گردد و گروه چهارم با رای مردم انتخاب و جایزه 10 میلیون تومانی به آن تعلق می گیرد.

در خاتمه قادری از برگزاری اولین جشنواره ملی عکس آیین های نوروز کرمانشاه همزمان با جشنواره کرمانشاه، پایتخت نوروز ایران اطلاع داد.

منبع: میراث آریا

به "جشنواره کرمانشاه، پایتخت نوروز ایران شروع شد، اهدای تندیس جشنواره به دکتر مونسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره کرمانشاه، پایتخت نوروز ایران شروع شد، اهدای تندیس جشنواره به دکتر مونسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید