جانباختگان بی بضاعت رایگان دفن می شوند، نگذاشتیم با شیوع کرونا، تبریز به شهر ارواح تبدیل گردد

به گزارش وبلاگ پسر خوب، خبرنگاران/آذربایجان شرقی شهردار کلانشهر تبریز با بیان اینکه قیمت قبور عمیق برای دفن فوتی های کرونا 850 هزار تومان است، گفت: قیمت قبر طبق تعرفه عوارض محلی مصوب شواری شهر، تعریف می گردد و بسته به یک یا دو طبقه بودن، فرق دارد.

جانباختگان بی بضاعت رایگان دفن می شوند، نگذاشتیم با شیوع کرونا، تبریز به شهر ارواح تبدیل گردد

ایرج شهین باهر در سومین نشست خبری کمیته اطلاع رسانی ستاد مبارزه با کرونای استان، با بیان این مطلب اظهار کرد: جانباختگانی که اقوام آنها بضاعت اقتصادی کافی برای خرید قبر نداشته باشند، توسط شهرداری و به صورت رایگان دفن می شوند و اجبار و الزامی برای پرداخت هزینه نیست.

وی، متذکر شد: بعضی افراد ضمن اظهار عدم توانایی اقتصادی برای خرید قبر، انتظار دارند تا عزیز از دست رفته آن ها در بلوک انتخابی آن ها دفن گردد که استفاده از این مزیت در کنار استفاده از فرصت تدفین رایگان توسط شهرداری، ممکن نیست.

وی در ادامه با اشاره به تداوم فعالیت های عمرانی شهرداری تبریز، گفت: فعالیت های عمرانی شهرداری نیز در کنار خدماتی که در راستای پیشگیری و مبارزه با کرونا انجام می گردد، ادامه داشته و فعالیت هایی مانند آسفالت ریزی باید به سرعت انجام گردد.

به گزارش وبلاگ پسر خوب، شهین باهر، اضافه نمود: به دنبال تعطیلی روزنامه ها، انتشار آگهی مناقصاتمان به مشکل برخورده است که به وسیله وزارت کشور پیگیر بوده و کوشش می کنیم تا مناقصات را به وسیله رسانه های مجازی پیگیری کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه با کسی عهد نبسته ایم که کار نکند و مدیر بماند، اظهار کرد: شهرداران مناطق نیز موظف به انجام وظیفه درست بوده و باید نواقصی که توسط اهالی رسانه یا شهروندان اطلاع رسانی می گردد، رفع گردد، در خصوص وانت بارهای میوه فروشی که در خیابان قره باغی سد معبر می نمایند نیز پیگیری لازم انجام خواهد شد.

وی، متذکر شد: در کنار نقد عملکرد دستگاه ها که به حق است، توجه کمتری به جنبه فرهنگ سازی شده است.

وی، اضافه نمود: به عنوان مثال در خصوص ماسک هایی که در شهر رها شده اند به عملکرد پاکبان ها و شهرداری انتقاد می گردد، اما تذکر کافی به مردم برای انداختن ماسک ها و زباله ها در باکس های زباله داده نمی گردد.

شهردار کلانشهر تبریز در ادامه از تشکیل کمپین رحمت با مشارکت خیریه های معتبر استان به منظور یاری به کسب و کارها و خانواده های متضرر از شیوع کرونا خبرداد و گفت: با وجود بعضی حواشی خیریه متعلق به شهرداری نبوده و شهرداری تنها امکاناتش را در اختیار این کمپین قرار داده است.

وی اضافه نمود: دو شماره حساب به منظور دریافت جداگانه نذورات گوشت قربانی و یاری های نقدی اعلام شده و شهرداری نیز کشتارگاهش را در اختیار این کمپین قرار داده است تا نذورات مردم به دست نیازمندان برسد.

وی، گفت: از اهالی رسانه انتظار می رود تا کسب و کارها و افراد متضرر را به این کمپین معرفی نمایند، حمایت های این کمپین شامل حال کسانی که قبل از آغاز کرونا بیکار بودند، نمی گردد.

شهردار کلانشهر تبریز از کوشش برای استفاده از ظرفیت 1762 انجمن اسلامی مساجد در محلات برای شناسایی افراد نیازمند اطلاع داد.

شهین باهر در ادامه از توزیع حدود 20000 ماسک بین پاکبانان شهرداری تبریز اطلاع داد و گفت: تامین ماسک در ابتدا برای حدود دو هزار پاکبان بسیار سخت بود، اما اکنون دو فرهنگسرای شهرداری نیز به کار تهیه و فراوری ماسک مشغول هستند.

وی در ادامه از ابتلای کم تر از 10 نفر از کارکنان شهرداری تبریز به کرونا اطلاع داد و گفت: متاسفانه مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز را در راه مبارزه با کرونا از دست دادیم و برای عضو شورای شهر تبریز نیز آرزوی سلامتی می کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به انتقاد از گلکاری و نصب المان های نوروزی در سطح کلانشهر تبریز و مغایرت آن با شعار در خانه بمانیم، اظهار کرد: این کار مغایرتی با این شعار نداشته و همه ساله در سه ماهه آخر سال و با فرا رسیدن عید نوروز انجام می گردد و هزینه اضافی را به شهرداری تحمیل نکرده است.

وی هدف از این اقدامات را تزریق روحیه نشاط به جامعه عنوان نمود و گفت: هدفمان این بود تا به دنبال شیوع کرونا تبریز به شهر ارواح تبدیل نگردد.

شهین باهر در ادامه با بیان اینکه نگهداری تونل های ضد عفونی طراحی شده در ورودی بیمارستان های امام رضا (ع) و سینای تبریز سخت بود، اظهار کرد: تونل های هوشمندی را برای قرار دادن در ورودی بیمارستان های تبریز و مکان های پر تردد مانند بازار سفارش داده ایم که کار ضدعفونی را به طور اتوماتیک و با هر ورود و خروج هر فرد انجام می دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه حقوق و مزایای کارکنان شهرداری نیز مانند بقیه ادارات پرداخت خواهد شد، گفت: مسئله ای در این حوزه نداریم و بخش های اداری شهرداری تبریز شامل شیفت کاری و فعالیت با یک سوم نیروها ادامه دارد، اما بخش های خدماتی به طور مرتب فعال بوده و حتی مسئولیتشان بیشتر نیز شده است.

وی در ادامه متذکر شد: با مصوبه شورای شهر اسلامی تبریز، تمامی امتیازات، تعرفه ها و تخفیفات اسفند ماه سال گذشته برای پیشگیری از تجمع در ادارات به انتها فروردین ماه انتقال یافته است.

شهردار کلانشهر تبریز، تصویب لایحه دو ماه بخگرددگی اجاره واحدهای تجاری شهرداری مانند رستوران ها، مغازه ها، دکه ها و تمامی املاک شهرداری را از دیگر اقدامات این ارگان، عنوان نمود.

وی در ادامه یادآور شد: شهرداری تبریز با یاری سایر دستگاه های اجرایی از همان لحظات اولیه شیوع کرونا در تبریز پایه کار آمده و پیشگام بودند.

وی در انتها گفت: تا جایی که آگاه هستیم تعدادی از عوامل آرامستان ها در سایر شهرها از قبول این مسئولیت سرباز زده و نیروهای جهادی این وظیفه را بر عهده گرفته اند، اما عوامل شهرداری تبریز در این مورد نیز پای کار هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جانباختگان بی بضاعت رایگان دفن می شوند، نگذاشتیم با شیوع کرونا، تبریز به شهر ارواح تبدیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانباختگان بی بضاعت رایگان دفن می شوند، نگذاشتیم با شیوع کرونا، تبریز به شهر ارواح تبدیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید