تهدید ترامپ به قطع کامل روابط با چین

به گزارش وبلاگ پسر خوب، این نخستین بار است که ترامپ از احتمال قطع کامل روابط سیاسی و مالی با چین سخن می گوید. او پیشتر بارها از چین به خاطر آنچه که مخفیکاری درباره کرونا خوانده، انتقاد نموده است.

تهدید ترامپ به قطع کامل روابط با چین

دونالد ترامپ با اشاره به اینکه فعلا تمایلی به مصاحبه با شی جن پنگ همتای چینی خود ندارد، از احتمال قطع روابط کامل سیاسی و مالی با چین اطلاع داد.

به گزارش وبلاگ پسر خوب به نقل از رویترز، در بحبوحه جنگ لفظی واشنگتن با پکن بر سر شیوع دنیای ویروس کرونا و اتهام زنی های دولت ترامپ به چین بابت آنچه که مخفی کاری چین درباره ویروس کرونا می خوانند، دونالد ترامپ دیروز در فرازی جدید از تهدیدات لفظی برای نخستین بار از قطع کامل روابط سیاسی و مالی با چین سخن گفت.

ترامپ در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی فاکس بیزنس که روز پنج شنبه (دیروز) پخش شده، این تهدید را مطرح نموده است.

ترامپ در مصاحبه (دیروز) با شبکه محبوبش فاکس

چین و ایالات متحده آمریکا عظیم ترین شرکای تجاری در دنیا محسوب می شوند و سالانه نزدیک به 700 میلیارد دلار حجم روابط تجاری این دو کشور است.

ترامپ در مصاحبه دیروز با اشاره به مایوس کننده بودن کوشش چین برای مهار ویروس کرونا گفته مقامات پکن نباید اجازه می دادند چنین اتفاقی می افتاد.

او تا به امروز بارها از چین به شدت انتقاد نموده و به نظر می رسد استراتژی انتخاباتی خود را نیز بر مبنای تشدید جنگ لفظی با چین قرار داده است.

ترامپ در مصاحبه دیروز در پاسخ به سوالی درباره طرح یک سناتور آمریکایی برای ممنوعیت صدور ویزا برای دانشجویان چینی گفت: ما می توانیم خیلی از اقدامات را انجام دهیم. ما می توانیم کل روابط را قطع کنیم...اگر این کار الان انجام گردد چه اتفاقی می افتاد؟ شما 500 میلیارد دلار صرفه جویی می کردید.

اشاره ترامپ به صادرات سالانه حدود 500 میلیارد کالای چینی به آمریکاست که ترامپ پیشتر از این حجم صادرات چین به آمریکا انتقاد نموده و آن را پول گمشده آمریکا توصیف نموده است.

ترامپ اضافه کرد: من توافق تجاری عظیمی با چین انجام دادم و الان می گویم احساسم مثل آن موقع نیست. هنوز جوهر امضای آن توافق خشک نشده بود که این بیماری آمد... اما من الان مایل نیستم با رئیس جمهوری چین صحبت کنم.

منبع: عصر ایران

به "تهدید ترامپ به قطع کامل روابط با چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهدید ترامپ به قطع کامل روابط با چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید