اگر مبتلا به دیسک هستید آب بنوشید

به گزارش وبلاگ پسر خوب، سلامت خبرنگاران : نوشیدن آب بر درد دیسک کمر و گردن اثر فوق العاده دارد.

اگر مبتلا به دیسک هستید آب بنوشید

دیسک گردن و کمر در بین افراد به ویژه کارمندان بسیار شایع است.

به گزارش وبلاگ پسر خوب، جراح و فوق تخصص دیسک و ستون فقرات گفت: نوشیدن آب به صورت تدریجی در جلوگیری از درد دیسک بسیار موثر است و زمانی که ورزش می کنیم دیسک ها به راحتی آب جذب می نمایند.

قاسم اسحاقی جراح و فوق تخصص دیسک و ستون فقرات درباره دیسک های ستون فقرات و نقش آنها در بدن گفت: بدن ما از 5 مهره استخوانی درست شده که از طریق دیسک ها به یکدیگر متصل می شوند. دیسک ها باعث می شوند مهره ها حرکت نمایند. در تمامی 24 ساعت حتی در خواب که غلت می زنیم دیسک ها کار می نمایند.

وی اضافه نمود: به طور میانه کمر انسان 8 هزار حرکت در طول شبانه روز دارد.دیسک مثل لاستیک خودرو از حلقه و هسته تشکیل شده است که حلقه آن 32 لایه دارد .دیسک ها در طول زندگی انسان به طور متناوب پس از فرسایش ترمیم می شوند.چون دیسک بدن تمامی افراد معمولا دچار ترک می گردد ولی پس از مدتی ترمیم می گردد.بیماری دیسک در افرادی ایجاد می گردد که عمل فرسایش در بدنشان از ترمیم پیشی می گیرد. به جز نسج عصبی بقیه نسج های بدن به صورت متناوب فرسایش دارند و پس از آن ترمیم می یابند.

دلایل آسیب ستون مهره ها

این جراح و فوق تخصص دیسک و ستون فقرات گفت: ستون مهره ها به چند علت آسیب می بیند. 80 درصد بیماری های دیسک، ژنتیکی است . حرکات اضافی هم موجب مشکل دیسک می گردد. افرادی که سابقه خانوادگی دارند باید شغلی را انتخاب نمایند تا به کمر فشار نیاید.از میان انسان ها 5 درصد دچار دیسک می شوند.فشار نامنظم و زیاد و بدون آمادگی موجب مشکل در دیسک ستون فقرات می گردد به عنوان مثال فردی که بدن آماده ای ندارد اگر یک جعبه آب معدنی بلند کند درگیر درد دیسک می گردد.

وی اضافه نمود: در بعضی حرکات مقدار شکاف هایی که در دیسک پیش می آید موجب بیرون زدگی دیسک و کمر درد می گردد که اگر این فرایند بیشتر گردد درد به سمت پا و باسن می رود. هرچه دیسک ها بیشتر بیرون می زنند درد بیشتر به سمت اندام تحتانی می رود. گزگز و خواب رفتن پاها از دیگر علامت های بیماری دیسک است.

سندروم دم اسب در اثر بیرون زدگی دیسک

وی درباره نوع شدید بیرون زدگی دیسک گفت : در موارد شدید فرد علامتی ندارد و به یکباره دیسک بیرون می زند که تمامی رشته های عصبی تحت فشار قرار می گیرند. این علائم به سندروم دم اسب مشهور است و در این حالت فرد بی اختیاری ادرار و مدفوع دارد و ماهیچه های پاهایش به شدت ضعیف شده است. برای پیشگیری از بیرون زدن دیسک ها باید ورزش کرد. بی حرکت بودن ستون مهره ها موجب می گردد دیسک بیرون بزند.بیماری دیسک فقط پاره شدن نیست بلکه اولین مشکل کم آبی دیسک است. نوشیدن آب به صورت تدریجی بسیار موثر است و وقتی ورزش می کنیم دیسک ها به راحتی آب جذب می نمایند. با بالارفتن سن، دیسک ها آب از دست می دهند بنابر این برای پیشگیری از بیرون زدن دیسک باید دیسک های بدن هیدراته شوند. در این بین ورزش از تمامی فاکتورهای دیگر موثرتر است.ماساژ هم بسیار خوب است به شرطی که از طریق فرد متخصص و فیزیوتراپ انجام گیرد.

منبع: رکنا

به "اگر مبتلا به دیسک هستید آب بنوشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر مبتلا به دیسک هستید آب بنوشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید