امارات و عربستان بار دیگر به جان هم افتادند

به گزارش وبلاگ پسر خوب، ایرنا نوشت: درگیری بین نیروهای مورد حمایت امارات با نیروهای وفادار به دولت مستعفی یمن که از حمایت عربستان سعودی برخوردار هستند ، موجب کشته و یا زخمی شدن شماری از این نیروها شد.

امارات و عربستان بار دیگر به جان هم افتادند

تارنمای القدس العربی روز سه شنبه به نقل از یک منبع مطلع با اعلام این خبر اضافه کرد : در این درگیری که روز گذشته در منطقه بئر ناصر از توابع استان لحج یمن روی داد، 2 تن از نیروهای موسوم به کمربند امنیتی مورد حمایت امارات کشته و شماری از نیروهای دو طرف زخمی شدند.

وی که خواست نامش اعلام نشود به تعداد و آمار زخمی های هر یک از طرفین اشاره ای نکرد.

در این پیوند، رسانه های محلی گزارش دادند که نیروهای وفادار به عبد ربه منصور هادی و مورد حمایت عربستان معروف به تیپ غول ها 6 دستگاه خودروی نظامی متعلق به نیروهای کمربند امنیتی را ضبط و تعدادی از نیروهای آنها را بازداشت کردند.

یکشنبه گذشته تنش و درگیری بین نیروهای وفادار به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن مورد حمایت عربستان و نیروهای کمربند امنیتی مورد حمایت امارات در استان الحج پس از آن که نیروهای مورد حمایت امارات به خانه معاون وزیر آموزش فنی در عدن حمله کردند، افزایش یافت.

درگیری بین نیروهای یاد شده در عدن پس از خروج نیروهای امارات در اواخر اکتبر سال 2019 و افزایش نفوذ عربستان سعودی افزایش یافته است.

ریاض در کوشش است، نیروهای محلی یمنی را در نهادها و تاسیسات دولتی عدن ادغام کند اما نیروهای تحت حمایت امارات به شدت با این موضوع مخالف هستند.

درگیری میان شورای انتقالی جنوب و وابسته به امارات و وفاداران به دولت هادی و مورد حمایت عربستان از آن موقع شدت گرفت که نیروهای موسوم به کمربند امنیتی در 10 آگوست سال گذشته میلادی کنترل کاخ ریاست جمهوری معاشیق در شهر بندری عدن و مراکز راهبردی این شهر را در دست گرفتند.

در پی این حوادث، وزارت امور خارجه دولت فراری هادی با صدور بیانیه ای شورای انتقالی جنوب را گروهی جدایی طلب و کودتاچی خواند که در کوشش است دولت مستقر در عدن را سرنگون کند.

عربستان و امارات از فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با یاری آمریکا به بهانه بازگرداندن عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده ای را علیه یمن شروع کردند.

بر اثر این تجاوز تا به امروز هزاران یمنی که بیشتر آنان شامل زنان و بچه ها هستند ، کشته و یا زخمی شده اند.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به خاطر محاصره بندرهای یمن از سوی عربستان به عظیم ترین فاجعه انسانی در دنیا تبدیل شده است.

عربستان تا به امروز بارها با توافق برای آتش بس با حملات هوایی خود این توافق ها را نقض نموده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "امارات و عربستان بار دیگر به جان هم افتادند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات و عربستان بار دیگر به جان هم افتادند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید