استفاده از ظرفیت تیم های تحقیقاتی دانشگاه ها در مورد کرونا

به گزارش وبلاگ پسر خوب، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به معاون تحقیقات و فناوری این وزارتخانه بر استفاده از ظرفیت تیم های تحقیقاتی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور در مورد ویروس کرونا تاکید نمود.

استفاده از ظرفیت تیم های تحقیقاتی دانشگاه ها در مورد کرونا

به گزارش وبلاگ پسر خوب، دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت در این نامه مطرح نمود: با توجه به شیوع COVID 19در کشور، آنالیز جنبه های مختلف بیماری، می طلبد تا تیم های تحقیقاتی متعدد کلیه دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی به این امر مهم بپردازند .

وی تاکید نمود: مواردی از قبیل، میزان شیوع، توزیع سنی ابتلا، اثر بخشی رژیم های دارویی، میزان مرگ و میر و رابطه آن با سن، جنس و نژاد، تاثیرگذاری نحوه مراقبت ها، ماهیت و رفتار ویروس و جهش های احتمالی، آنالیز فرایند اپیدمیولوژیک و قدرت سرایت آن، ردیابی منابع اولیه آلودگی، نقاط و تاریخ آغاز بیماری درکشور، تاثیر رفتار اجتماعی بر گسترش بیماری، تاثیر بیماری بر بهداشت روان جامعه یا شیوه های موثر پیشگیری، عوارض اجتماعی، سیاسی و مالی بیماری، مقایسه موارد کشورمان با دیگر کشورها و ده ها جنبه دیگر می تواند موضوعات مهم تحقیقاتی باشد.

دکتر نمکی خاطر نشان کرد: حاصل این تحقیقات می تواند علاوه بر جمع آوری مستندات این دوران پر اهمیت، راهگشای همکارانمان در اصلاح رویه های اجرایی مبارزه و کنترل بیماری باشد.

وزیر بهداشت توضیح داد: یقیناً استفاده از ظرفیت تیم های تحقیقاتی در دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور می تواند مهمترین ابزار یاری به این تحقیق باشد و در عرصه ملی به کار آید.

به گزارش وبدا، وی اضافه نمود: بدیهی است کلیه معاونت ها جهت انتقال اطلاعات و یافته های دراختیار، با معاونت تحقیقات و فناوری و تیم دکتر ملک زاده همکاری خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استفاده از ظرفیت تیم های تحقیقاتی دانشگاه ها در مورد کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ظرفیت تیم های تحقیقاتی دانشگاه ها در مورد کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید