ارائه 27 هزار مشاوره تلفنی اورژانس به موارد مشکوک به کرونا

به گزارش وبلاگ پسر خوب، رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان فارس از پاسخگویی و مشاوره 27 هزار و 161 مورد به سوالات کرونا در استان اطلاع داد.

ارائه 27 هزار مشاوره تلفنی اورژانس به موارد مشکوک به کرونا

محمد جواد مرادیان در گفت وگو با خبرنگار ، با بیان اینکه مرکز ارتباطات اورژانس 115 استان فارس تا به امروز به 27 هزار و 161 نفر مشاوره تلفنی با علائم تنفسی مشکوک به کرونا و یا علایم آنفلوآنز داده است، گفت: تیم های عملیات ویژه اورژانس تا به امروز به هزار و 121 مأموریت در مورد ویروس کرونا اعزام شده اند.

او بابیان اینکه پایگاه های متعدد اورژانس در شهر فعال هستند و در کلان شهر شیراز 2 دستگاه خودرو و همچنین در شهرستان ها نیز یک دستگاه آمبولانس نسبت به جابجایی و انتقال بیماران مشکوک کرونایی اختصاص داده شده است، اضافه نمود: در این مدت تعداد 286 بیمار مشکوک به علائم کروناویروس به مراکز درمانی و 42 بیمار به نقاهتگاه انتقال داده شده است.

مرادیان ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا تا صبح امروز 711 نفر به علت مسمومیت با الکل صنعتی به مراکز درمانی استان مراجعه نموده اند که از این تعداد 622 نفر بستری هستند.

او اضافه نمود: در پی شیوع ویروس کرونا در ایران و شایعه تاثیر مصرف الکل بر مقابله با این بیماری متاسفانه 89 نفر در فارس بر اثر مسمومیت الکل، جان خود را از دست دادند.

رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی استان فارس بیان نمود: 33 بیمار الکلی بستری و تعداد 13 نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

به گفته عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تا به امروز یک هزار و 100 نفر از شهروندان استان فارس به ویروس کرونا مبتلا شده و 36 نفر از آن ها نیز جان خود را ازدست داده اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "ارائه 27 هزار مشاوره تلفنی اورژانس به موارد مشکوک به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه 27 هزار مشاوره تلفنی اورژانس به موارد مشکوک به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید