ابررایانه آی بی ام به جنگ کرونا می رود

به گزارش وبلاگ پسر خوب، ابررایانه سامیت شرکت آی بی ام که قدرتمندترین ابررایانه آمریکاست برای مقابله با ویروس مهلک کرونا به کار گرفته شده است.

ابررایانه آی بی ام به جنگ کرونا می رود

به گزارش وبلاگ پسر خوب از مهر، این ابررایانه که در آزمایشگاه ORNL وزارت انرژی آمریکا نصب شده، پیش از این برای انجام محاسبات و برنامه ریزی های پیچیده در حوزه های انرژی، مواد و متالورژی پیشرفته، سلامت انسان و هوش مصنوعی به کار گرفته شده بود.

پژوهشگران امیدوارند با استفاده از توان محاسباتی بالای این ابررایانه بتوانند شبیه سازی های مفصلی را با سرعت بالا در مورد نحوه عملکرد ویروس کرونا انجام دهند.

این شبیه سازی ها که در حالت عادی ماه ها به طول می انجامند، با استفاده از ابررایانه سامیت در عرض یک تا دو روز انجام می شوند و قرار است از این طریق برای شناسایی بیش از هشت هزار مؤلفه مولکولی ویروس کرونا استفاده شود. این مؤلفه های پروتئین های حیاتی ویروس مذکور را تشکیل می دهند که نابودی آنها برای مقابله با این ویروس ضروری است.

همچنین برنامه ریزی برای شبیه سازی شیمیایی فعل و انفعالات مولکول های این پروتئین ها در حال انجام است و از این طریق می توان تحرکات اتم ها و ذرات همه این پروتئین ها را به دقت بررسی کرد تا بتوان بر این مبنا برای تولید دارویی مؤثر بر ضد کرونا اقدام کرد.

منبع: جام جم آنلاین

به "ابررایانه آی بی ام به جنگ کرونا می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابررایانه آی بی ام به جنگ کرونا می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید